Munkavállalók képzését támogató program indul

Forrás: MTI

Bővül a támogatásra jogosultak köre, emelkednek az elszámolható képzési óradíjak, valamint a mikro-, kis- és középvállalkozások esetében a maximális támogatási összeg 75 millió forintról 100 millió forintra emelkedik.

A nagy érdeklődésre való tekintettel folytatódik a hazai vállalkozások képzéseinek támogatása. Márciustól további 15 milliárd forint uniós forrás áll a magyar vállalkozások rendelkezésére, támogatva a termelékenységük javulásához szükséges munkaerő át- és továbbképzését - jelentette be közös közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) és a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM).

A magyar munkaerő versenyképességének megőrzése érdekében elengedhetetlen, hogy a munkavállalók rugalmasan tudjanak alkalmazkodni a strukturális változásokhoz, a technológiai fejlődéshez és a digitalizáció következtében átalakuló munkaerőpiaci igényekhez, valamint rendelkezzenek exportpiacra szükséges készségekkel - emelték ki. 

2021-ben e célt szolgálva indult útjára a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Kulturális és Innovációs Minisztérium kezelésében, a területileg illetékes kormányhivatalok közreműködésével a "Munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül" megnevezésű GINOP Plusz-3.2.1-21-2021-00001 számú program - emlékeztettek. A 70 milliárd forint keretösszegű projekt támogatja a munkaerő kompetenciafejlesztését, képzését felnőttképzők bevonásával. Az eddigi három hirdetményszakasz során a megítélt összes támogatás több mint 23 milliárd forint volt, melyből elsősorban a munkavállalók képzési költségeire 13 milliárd forint támogatást költöttek a hazai vállalkozók. 
A fennmaradó összeget főként a munkavállalóik képzés alatti kieső munkaidejére járó bérének biztosításához használták fel.

Kiemelték, hogy a munkahelyi képzéseket támogató program induló, negyedik szakasza számos újítást tartogat az előző időszakokhoz képest. Így többek között bővül a támogatásra jogosultak köre, emelkednek az elszámolható képzési óradíjak, valamint a mikro-, kis- és középvállalkozások esetében a maximális támogatási összeg 75 millió forintról 100 millió forintra emelkedik. A sikeres pályázatok benyújtásához szükséges információk szerdától a kormány foglalkoztatási portálján, valamint az illetékes kormányhivatalok honlapjain érhetők el - hívta fel a figyelmet közös közleményében az NGM és a KIM.


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Összes termék megtekintése

Vissza az előző oldalra